CROWDINVESTING – JETZT IN ROATEL INVESTIEREN!

AUSGESCHLAFEN AN DER AUTOBAHN

Sprache auswählen

Nowy mikrohotel dla kierowców ciężarówek już otwarty. Sprawdź, gdzie jest i gdzie staną kolejne

Von Agnieszka Kulikowska – Wielgus

We wrześniu Roatel wraz ze swoim partnerem TotalEnergies poinformowali o otwarciu dwóch nowych mikrohoteli dla kierowców ciężarówek przy autohofie TotalEnergies Osterfeld Heidegrund Süd przy A9 około 60 km od Lipska (zjazd Osterfeld 21B).

Przypomnijmy, że każdy Roatel powstaje na bazie kontenera morskiego i mieści cztery niewielkie apartamenty. Na powierzchni ok. 7,5 mkw mieści się łóżko o wymiarach 90×200 cm, toaleta z prysznicem, stolik i miejsce do przechowywania rzeczy. Pokoje wyposażone są w klimatyzację i elektryczne rolety.

Strategiczne partnerstwo

Roatel nawiązał współpracę z niemiecką siecią stacji benzynowych TotalEnergies i planuje swoje mikrohotele ustawiać przy jej obiektach, dzięki czemu zyskują obie strony.

„Dzięki koncepcji hotelu Roatel możemy uzupełnić szeroką gamę usług w naszych lokalizacjach i pomóc stosować się kierowcom do przepisowych odpoczynków, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo na autostradach” – skomentował nawiązanie współpracy Christian Howe, dyrektor stacji benzynowych w TotalEnergies Marketing Deutschland GmbH.

Około 30 proc. stacji TotalEnergies – w tym Autohof Osterfeld Heidegrund Süd – jest szczególnie przyjazna dla ciężarówek. Stacje te znajdują się w pobliżu lub bezpośrednio przy autostradzie i mają wydzieloną strefę dla cystern dla ciężarówek lub pas dla ciężarówek. Dodatkowo w budynkach sklepó dostępne są prysznice i catering.

Skąd pomysł na mikrohotel dla kierowców?

O Roatelu zrobiło się głośno na początku 2020 r., kiedy niemieccy przedsiębiorcy Christian Theisen i Ralf-Peter Kals ogłosili, że postawią nawet 600 tego typu obiektów na postojach ciężarówek, parkingach i stacjach benzynowych w Niemczech. To odpowiedź Niemców na zmiany w prawie regulującym branżę transportową, jakie miał wprowadzić Pakiet Mobilności oraz na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2017 r.dotyczącego zakazu odbierania regularnego tygodniowego odpoczynku w kabinie pojazdu.

Pierwszy hotel dla kierowców stanął w Löningen koło Cloppenburga (Dolna Saksonia). Kolejne zostały otwarte w Lutterbergu (Dolna Saksonia), Schkeuditz i Schopsdorf (Saksonia) oraz w Bremie. Firma zapowiedziała, że do połowy przyszłego roku można spodziewać się otwarcia łącznie 25-20 Roateli od Flensburga po dolinę Inntal, czyli praktycznie na terenie całych Niemiec.

Roatele powstają przede wszystkim z myślą o truckerach, ale nie tylko. Z mikrohoteli mogą korzystać też pracownicy innych branż – głównie budowlanej, czy osoby podróżujące służbowo.

Quelle: Trans.info (zuletzt abgerufen am 28.09.2022)

AB 49€ – JETZT ROATEL BUCHEN

Die smarten Container-Hotels bieten besten Komfort für einen erholsamen Aufenthalt zum günstigsten Preis-Leistungs-Verhältnis.